Ocitol sa Bugár na zlej strane histórie??

Autor: Fedor Alex Caňo, Ing. | 26.3.2018 o 12:37 | (upravené 26.3.2018 o 13:05) Karma článku: 5,67 | Prečítané:  1098x

Známy politický komentátor Marián Leško nás ubezpečuje, že áno, práve v týchto dňoch sa to stalo u Bugára prvý krát, keď sa postaral svojim lavírovaním o najtragickejšie tri dni vo svojej kariére.

 Pravda, sú aj takí, čo si myslia, že to bolo aj inak. Optikou dneška sa zdá, že Bugár takmer nikdy na tej správnej strane nestál a vytvorením hybridnej strany sa len snažil odvrátiť pozornosť od korupčných škandálov. Dosť skoro sa začlenil do oligarchických štruktúr, ktoré sa tu postupne etablovali od čias "zakladateľa štátu" aj keď je pravda, že jeho majetok rástol v poslednom období podstatne rýchlejšie. O tom ako "podojil" Bugár štát písal Kuciakov kolega Dag Daniš ešte v júli 2017 a iný kolega Tomáš Kysel vtedy uviedol, že vďaka "náhode" rozprávkovo zarobil  na pozemkoch v článku Bugárove kšefty: Štátu predal pozemky a Mostu požičal státisíce (júl 2017). 
Bugár tuší, že čoskoro bude súčasťou generačnej výmeny rovnako ako jeho politickí súpútnici Mečiar, Dzurinda, Fico, Kaliňák a svoj potenciál vyčerpal a jeho politický koniec sa blíži.  Preto pokusom vylepšiť si imidž s výhľadom na ďalšie voľby sa ukazuje Bugárovo vyhlásenie na sociálnej sieti z 24.marca, kde sa v mene strany ospravedlňuje za všetko, čím si občania za tento mesiac museli prejsť a vyjadruje pevnú vieru, že nová vláda obnoví vieru občanov v politiku a umožní nám ako krajine napredovať. Tu Bugár celkom neodhadol, že šliapol vedľa a reakcia ľudí nenechala dlho čakať. Okrem emotívnych reakcií (klamár, zradca voličov, kolaborant, Ficov komplic, Béla zavádza a manipuluje, bezcharakterný oportunista) mnohí vyjadrili názor, že Bugár len pokračuje v komédii, ktorú tu už dlho hrá v maske žoviálneho, vtipného a sympatického chlapíka s nezameniteľným maďarským prízvukom a sám je v tomto trápnom divadle strojcom straty viery občanov. Aj keď si teraz trochu sype popol na hlavu, ľudia ho upozornili, že práve vďaka takým "charakterným" politikom stratil celkom v politiku dôveru a vidia v nich len luhárov a zlodejov.
  Niektorí to hodnotia tak, že Bugár premrhal jedinečnú príležitosť mlčať a ide jednoznačne o neúprimné ospravedlnenie a prázdnu pózu, ktoré nepotrebujú, prípadne Bugár by sa mal ospravedlniť predovšetkým svojim voličom, prípadne rodičom zavraždených mladých ľudí zato, že pomáhal tlačiť káru tohto oligarchického systému ďalej, kde náležite nefunguje zdravotníctvo, školstvo, polícia, prokuratúra i súdy, ale zato prekvitá korupcia najmä prostredníctvom zneužívania eurofondov a systematického rozkrádania štátneho rozpočtu a iných verejných zdrojov, kde tie strany, ktoré sú práve pri moci, fungujú na spôsob kriminálnych chobotníc (o čom mladý novinár písal a hoci sa bál o život, polícia mu odmietla pomoc). Mnohí idú ešte ďalej, a voči Bugárovi nie sú vôbec zhovievaví: vyhlásenie hodnotia ako urážku slušných ľudí a provokáciu a odporúčajú mu, aby sa neospravedlňoval, ale odišiel z verejného a politického života, lebo premárnil šancu, kedy sa mohol očistiť.  Zrejme mu už neodpustia, ani keby celý svoj majetok venoval charite. Mnohí sa ale vôbec za tohoročný marec "nehnevajú", ale naopak považujú ho za akúsi katarziu, precitnutie, ktorá im otvorilo oči, a demaskovalo prehnitý korupčnícky systém, ktorý tu vládne. Ľudia začali slobodnejšie uvažovať a prebudili sa z letargie a teraz žiadajú očistu verejného a politického života. Ukázalo sa, ako napísal novinár Čikovský, že v momente smrti novinára a jeho priateľky sa nedokázal Fico postaviť do čela krajiny a presvedčiť ľudí, že ich strachu a pohoršeniu rozumie a má nejaké riešenie. V momente šoku a piety sa pokúsil pokračovať v podradných marketingových trikoch, ktoré vyzneli zrazu ešte trápnejšie a neprimeranejšie. A Bugára považujú za spoluzodpovedného za vysokú mieru znechutenia občanov tejto krajiny. V každom prípade, toľkokrát omieľaná veta, že Slovensko  je úspešný príbeh dostala teraz vážne trhliny...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Vietnamské bistrá u nás nie sú vietnamské

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.


Už ste čítali?