Katalánsko: Dnes v noci budeš spať v aute !

Autor: Fedor Alex Caňo, Ing. | 3.10.2017 o 10:40 | (upravené 3.11.2017 o 21:36) Karma článku: 3,34 | Prečítané:  834x

Áno, je to už veľmi, veľmi dávno, ale spomenul som si na túto vetu, ktorou pred mnohými rokmi vítala občas moja susedka svojho podguráženého manžela, keď sa vracal z niektorého z piešťanských barov.

Teraz takýmto skandovaním vítajú Katalánci španielskych policajtov, ktorí prichádzajú unavení z večerných akcií (tie pozostávajú napríklad z mlátenia bezbranných starých ľudí či streľby gumovými projektilmi do demonštrujúceho davu, aj keď je táto technika v Katalánsku zakázaná) a bránia im, aby sa mohli uložiť na zaslúžený spánok v niektorej z pekných hotelových izieb na pobreží Costa Brava okolo Barcelony . V španielčine sa to aj pekne rýmuje: Esta noche - dormís en el coche.
Rozumie sa, v policajnom aute...Ach tí nevďační Katalánci! Veď my tu bránime integritu Španielska, hoci sme v každej chvíli pripravení čeliť prinajmenej duševnému lynčovaniu a šikane od týchto nám úplne cudzích obyvateľov (zakázali aj býčie zápasy), pre ktorých sme my len okupanti. Vyháňajú nás z hotelov na pobreží Costa Brava (Calella, Pineda, Figueres), celú noc búchajú do hrncov aby nám rušili pokojný spánok, vyspevujú pod oknami, aby sme už vypadli... Zdá sa, že nás páni Rajoy, Sánchez a Rivera opustili a zanechali napospas davom, sme obkľúčení v hoteloch a ubytovniach, navyše ešte zradení tými  prefíkanými, nespoľahlivými, nevyspytateľnými a úlisnými Mossos d´Esquadra (regionálna katalánska polícia), ktorým ani trochu neveríme, lebo držia so svojimi a lojalitu predvádzajú len naoko. Guardia Civil už vydala aj apel, naša garda zomiera, ale sa nevzdáva!
  Dnes je utorok, druhý deň (po referende). Barcelona je ako vymretá, chystá sa generálny štrajk, zatvorené budú divadlá, školy, obchody, prevažná väčšina pracovísk, spomalená doprava a znížená dostupnosť služieb. Predseda katalánskej vlády Carles Puigdemont vyzval španielske poriadkové sily, aby sa vrátili do miest svojej trvalej dislokácie. My, Katalánci si dokážeme spravovať svoje veci aj sami.
  Je zaujímavé, že francúzky preziden Macron (mnohí ho považujú za narcisa, ktorý skutočnej politike vôbec nerozumie) zase strelil vedľa (ako nedávno s jadrom a Spojenými štátmi Európy). Španielskeho premiéra Rajoya vyhlásil za jediného dôveryhodného politika v Španielsku, vôbec si nevšimol, ako si pán premíér nešikovne počína a namiesto zníženia napätia pomaly prilieva olej do ohňa a nechtiac robí katalánskej nezávislosti reklamu (Ozývajú sa hlasy, aby Rajoy podal demisiu). Mlčí aj Mutti Merkel (neviem, prečo ju volajú mama, keď je bezdetná, má teraz dosť svojich starostí). Ozval sa len belgický premiér Michel, ktorý označil postup španielskej polície, ktorá je schopná len brutálne zmlátiť bezbranné starenky, čo chceli vyjadriť svoju vôľu a názor za škandál, barbarstvo a hanbu, ktorá nemá v demokratickej Európe miesto. Demokracie - toť diskuse, vravel predsa už veľmi dávno Československý prezident Masaryk. No, ale čas na diskusiu sa už asi prepásol...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?

Zsuzsová s Glváčom je možno podobná schéma ako Trošková u Fica.


Už ste čítali?