Okamžite mi musíš vydať mobil

Autor: Fedor Alex Caňo, Ing. | 11.3.2017 o 22:43 | (upravené 11.3.2017 o 22:55) Karma článku: 6,36 | Prečítané:  1888x

Keď ma moja manželka akosi neobvykle rázne a veliteľsky požiadala, aby som jej vydal svoje zariadenie na elektronickú komunikáciu, nič som nechápal.

No predsa daj mi svoj mobilný telefón, aby som ho trochu mohla prelustrovať. Je to prevencia. V tvojom záujme. Bol by si radšej, keby ti to mala urobiť polícia? Stále som nič nechápal...
Vari ty nečítaš noviny, nepočúvaš správy? Časy sa predsa menia. Už aj páni v seniorskom veku sa začínajú obzerať za mladými kočendami a vyhľadávajú ich na sociálnych sieťach. Chcem sa len ubezpečiť, že si nepíšeš s nejakými neplnoletými dievčatami. Rýchlo mi vzala mobil, letmo prezrela a vrátila s uspokojením. Je to v poriadku, si čistý ako deň.
Vravím trochu previnilo: nečítam a nepočúvam, teda aspoň slovenké. Ja čítam len španielske noviny, najmä el Mundo, prípadne el País, občas latinskoamerické, napríklad mexické el Sol alebo el Universal, prípadne argentínske Clarín či la Prensa, sem tam aj kubánsku Granmu. Všetky sú na internete. A v telke mi tiež idú prevažne španielske stanice.
Ó tempora, ó mores (to sú časy, to sú móresy) vzdychla moja žena pozoruhodne správnou latinčinou, čo ma až prekvapilo. Doteraz som si myslel, že vie len čo je unam, duas, prípadne tres - študovala totiž farmáciu. Ty nevieš, že tomu známemu politikovi, čo sa svojho času musel vymočiť z terasy, lebo by nedobehol na záchod, hrozí, že ho odsúdia za ohrozovanie mravnej výchovy mládeže. Síce z viacerých šlamastík, spojených s alkoholom ho právnici vytiahli tak, že nemusí zaplatiť ani finančný trest (nakoľko je dôchodca, súd mu odpustil pokutu)... Čo je to za blbosť, namietol som, veď ten je poriadny pracháč a na pártisícovú pokutu určite má. Či nepovedal sám pán premiér, že to je politik, ktorý sa nabalil najviac a ja premiérovi verím každé slovo. Veď práve, odpovedala žena. Alkohol. Ideš si lekárke a tá je na mol opitá a veselo ordinuje. Policajti ju 5x prosili (údajne aj na kolenách) , aby sa podrobila dychovej skúške, a ona nič. Ani na opakované prosenie nemohol byť vykonaný odber krvi, lebo doktorka pri pohľade na krv omdlieva.
Že si spieva Adam Ďurica "Vyzeráš dobre keď si nahá
                                            Vtedy ma to k tebe najviac ťahá",
tak je to normálne, veď to je 30 ročný mladý muž. Ale keď sa päťdesiatročný politik, čo vedie akúsi stranu a sedí v parlamente, ústavný činiteľ správa ako nevyskákaný štrnásťročný sopliak, to je už na zamyslenie, či nepotrebuje oddych, hoci si chodí na Floridu ako ty do Drahoviec (z Piešťan cca 7km) Pritom v normálnej spoločnosti by to so svojimi schopnosťami dotiahol maximálne tak na spolupracovníka spermobanky. A ešte sa chváli, že až 5 matiek jeho detí našiel na sociálnych sieťach!
   Zazvonil budík a ja som sa otočil. Vedľa mňa prázdna postel. Až teraz mi to doplo. Veď ja žiadnu ženu nemám, som šťastne rozvedený! Bol to našťastie len sen, nič z toho nie je pravda...všetko je tak, ako má byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?

Zsuzsová s Glváčom je možno podobná schéma ako Trošková u Fica.


Už ste čítali?