Trampoty s láskou v staršom veku a prekáranie dvoch španielsky píšucich nobelistov

Autor: Fedor Alex Caňo, Ing. | 22.11.2015 o 4:50 | (upravené 22.11.2015 o 12:11) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  755x

A je to odhalené! Takto referoval pred časom španielsky bulvárny časopis HOLA! o začínajúcom romániku dvoch postarších ľudí, ktorých ale pozná celé Španielsko.

Zaľúbený párik tvoria Mario Vargas Llosa, slávny španielsky spisovateľ pôvodom z Peru, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru (2010), člen Španielskej kráľovskej akadémie a bývalá modelka Isabel Preysler, pôvodom zo španielskej rodiny z Filipín.
   Mario je ešte stále ženatý so svojou neterou Patriciou Llosa (požiadal ju o ruku ešte pred 50 rokmi, predtým bol zaľúbený do manželky svojho strýka, Julie Urquidi, ktorá bola o 18 rokov staršia a 9 rokov s ňou žil potom v manželstve). Patricia teraz hneď zistila, koľko bije: toto nie je malý úlet, ktorý si z času na čas doprial veľký majster slova a ktorý mu manželka zhovievavo tolerovala, lebo vedela, že sa zas k nej vráti. Správu bulváru prijala s trpkosťou v duši a požiadala spisovateľa o jasné vyjadrenie v štýle buď ona alebo ja.
  Mariovi (79 rokov) tak nezostalo nič iné, len vyhlásiť, že sa (opäť) zaľúbil, vraj už naposledy a definitívne a že s Isabel tvoria nerozlučnú dvojicu. Preto tiež požiadal súd v Madride o rozvod.
   Nuž mala to ťažké v živote aj ešte stále šarmantná Isabel. Pochádza zo známej aristokratickej rodiny na Filipínach, rodičia ju  však poslali k príbuzným do Madridu zdokonaliť sa v španielčine. Dala však predosť rôznym fiestam, stala sa modelkou a štúdium zanechala. Na jednom večierku spoznala známeho speváka a lámača ženských sŕdc Julia Iglesiasa a neskôr mu povila tri krásne detičky. Vydávať sa vraj nechcela, hoci bola tehotná, no spevák ju uprosil na kolenách v roku 1971. Jedným z detí je aj našej mládeži známy spevák Enrique Iglesias.
Aj k ďalšiemu manželstvu ju vraj dotlačil známy playboy markíz de Griňón, zvaný tiež Carlos Falcó y Fernández. Hneď ako mu porodila dcéru Tamaru, začali sa šíriť fámy o rozpade manželstva a bolo ju vídavať v spoločnosti Miguela Boyera, ktorý sa stal ministrom hospodársva. Ten ju tak úpenlivo prosil o ruku, že v r. 1988 podľahla a uzatvorila tretie manželstvo, z ktorého pochádza dcéra Ana.
   Dnes aj vo svojich 64 rokoch je Isabel stále považovaná za jednu z najelegantnejších žien v Španielsku, takže sa ani nemožno čudovať, že ju žiada o ruku starnúci spisovateľ, hoci ona sa vyjadruje o týchto veciach opatrne.
   Pravda, Mario nie je prelietavý len v láske ale aj v politike. Za toto ho kritizoval aj známy nositeľ Nobelovej ceny Gabriel García Márquez. Ako študent sa Vargas Llosa pripojil ku komunistickému hnutiu, neskôr sa stal jeho veľkým kritikom, počas kubánskej revolúcie začas obdivoval Fidela Castra , potom vývojom sklamaný sa obrátil doprava a v roku 1990 sa uchádzal o úrad peruánskeho prezidenta za stredopravú koalíciu, žiaľ neúspešne. Na oplátku aj Mario o Gabrielovi vyhlásil, že by bolo lepšie pre svetovú literatúru, keby sa nemiešal do politiky najmä ľavicovým smerom.
   Občas si vraj Mario a Isabel veľmi chýbajú. On musí z času na čas viesť prednášky z literatúry na Princentonskej univerzite v USA a jeho milá zas usporadúvať večierky v Madride. Niekedy sa stretnú aj v New Yorku a pochvaľujú si to: To je iné ako v Španielsku, kde sú nám médiá stále v pätách, tu nás nikto nepozná.
Ako sa tento románik skončí, nevieme. Už aj Peruánci by radi videli svojho rodáka s novou partnerkou v Lime, kde je celkom rušný spoločenský život. A možno si slávneho spisovateľa privedie Isabel do svojho domu v Puerta de Hierro, kde si budú žiť ako ....možno uzavrú aj manželstvo, on tretie, ona štvrté....(zatiaľ)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?

Zsuzsová s Glváčom je možno podobná schéma ako Trošková u Fica.


Už ste čítali?